Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : zatürre

Gripten zatürreye kadar pek çok hastalık tehlikesinin dışarıdaki soğuk havadan çok içerideki sağlıksız havadan kaynaklandığını biliyor muydunuz?

Zatürreden korunmanın en kolay yolu bağışıklığı güçlü tutmaktan geçer. Bağışıklığınızı güçlendirmek içinse düzenli uyku ve beslenmeye önem vermelisiniz.

Yeni tip koronavirüsün bulaşıcılığının yüksek olmasıyla Türkiye’de yüzde 80 kişiyi enfekte etmesi bekleniyor. Bu korkutucu gelebilir ama pek çok kişinin Covid 19’u grip gibi geçi

Tarih boyu sıkça rastlanan zatürre nedeniyle yaşam kaybının oranı yüzde 12. Ancak bu oran, günümüz tedavi yöntemleriyle azaltılabiliyor. Zatürre ve grip aşısı yaptırmak, kontrols

Zatürre tüm dünyada ve ülkemizde en sık görülen ve en fazla ölüme neden olan hastalıkların başında gelir. Bu hastalığa hemen herkes yakalanabilir.

Çocuğunuzun bu kış daha az hastalanmasını sağlayabilirsiniz. Çocuklarda en sık görülen 5 kış hastalığı ve bu hastalıklar karşısında alabileceğiniz basit ve etkili önlemler…

Akciğeri tutan önemli bir hastalık olan zatürre, beraberinde veya sonrasında başka rahatsızlıklara da neden olabilir.

Zatürre aşısını kimlerin yaptırması gerektiğini Acıbadem Altunizade Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu anlatıyor.

Bazı kişiler grip ve nezlenin aynı hastalıklar olduğu düşünür. Kimi belirtileri benzer olsa da grip ve nezle birbirlerinden farklı sağlık sorunlarıdır.

Kuş gribinin, kanatlı hayvandan insana bulaşması enfekte veya ölü hayvana korunmasız temasla olur.

Siz de en az bir kez soluğu acil serviste almak zorunda kalmışsınızdır. Kimi zaman yüksek ateşi kimi zaman travma nedeniyle gidilen acil serviste en çok karşılaşılan durumlar ve

Öksürük genellikle üst ve alt solunum yollarındaki iritasyon sonucu görülür. Temelinde ise vücudun temizlik amacıyla yaptığı bir reflekstir.