Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : yüksek tansiyon

Dilaltı hapının sadece baş ağrısı, göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi şikayetlerde ve büyük tansiyonun sıklıkla 180 değerini aştığı acil durumlarda kullanılması gerekir.

Yüksek tansiyon belirti göstererek gelir. Bu belirtilerin dikkate alınarak tedbir alınmaması ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Hareketin sağlık açısından ne kadar yararlı olduğunu bilsek de günde ne kadar hareket ediyoruz? Yıllar içinde ağırlaşan yaşamlarımızda hareketsizliğin hangi kronik hastalıklara n

Bazı hastalıkları olanların oruç tutması doktorun izni dahilinde yapılmalı.A ksi taktirde önemli sağlık sorunları yaşanabilir.

Kalp, tansiyon, diyabet, böbrek gibi kronik hastalığı olanlar oruç tutmalı mı ya da nasıl tutmalı? Uzmanlar ne öneriyor? Detaylar yazımızda…

Kalp ve damar hastaları koronavirüs pandemisinde risk altındalar. Peki ama kalp ve damar hastalığı olan kişiler Covid-19 hastalığından nasıl korunmalı, nelere dikkat etmeli? İşte

Kışın özellikle kuru baklagil yemekleriyle birlikte yenilen turşu, içerisindeki sodyum nedeniyle ölçülü tüketilmesi gereken bir lezzet. Probiyotik kaynağı ev turşusunun ise fayda

Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz gibi yaşam tarzında yapılabilecek değişikliklerle tansiyon kontrol altına alınabiliyor.

Tuzun sağlığınıza verdiği zararların neler olduğunu biliyor musunuz? Bu yazı ile tuzla ilgili gerçekleri öğrenebilirsiniz.

Kalbinize iyi bakmak için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Kalp sağlığınız için bu önerileri dikkatle okuyun.

Sıcak ve nem yazın özellikle büyük şehirde yaşayan herkesi bezdirir. Ancak özellikle kalp hastaları için daha zorlayıcı ve tehlikeli olur. Kalbinizi yazın böyle korumalısınız.

Hipertansiyon ihmal edilmesi halinde kişilerin yaşamını tehdit edebilecek derecede önemli bir rahatsızlıktır. Bu nedenle yazımızda belirttiğimiz hataları yapmayın.

Büyük şehirlerde yaşayanlar için günlük rutin haline gelen trafik çilesi sadece zaman kaybına neden olmuyor.

Sağlıklı yaşlanma ile egzersiz arasındaki ciddi bir ilişki bulunduğunu biliyor muydunuz?

Yüksek tansiyon, belirti vermeden beyin, böbrek ve kalp gibi organlarda hasara neden oluyor. Bu nedenle yüksek tansiyon belirtilerini bilmenizde fayda var.

‘Sessiz katil’ olarak adlandırılan hipertansiyon, Türkiye’de her 3 kişiden 1’nin sorunu.

İster genç ister yaş almış olalım, kalp sağlığına özellikle dikkat etmemiz gerekiyor. Peki, bu konuya yeterince özen gösteriyor muyuz? Testimizi cevaplayın, öğrenin...

Ense ağrıları, yaşam kalitemizi düşüren ve bazı hastalıkların habercisi olan ağrılardır. Ense ağrıları hakkında detayları öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.