Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : virüs

Hepatit B karaciğere verdiği hasarla organ nakline neden olabilecek önemli bir hastalık. Bu nedenle Hepatit B’den korunma hayati önem taşır.

Dünya genelinde kendini gösteren Koronavirüs (Covid-19) salgını ile birlikte kişiler virüslere karşı kendini korumada daha dikkatli davranıyorlar.

İş, okul ve sosyal ortamlar gibi insan temasının fazla olduğu ortamlarda hastalık geçişi çok sık yaşanıyor. Virüslerden korunmak için özellikle el hijyenine çok büyük önem vermek

Yeni koronavirüs (Covid-19) dünya genelinde hızla yayılarak pandemi bir virüs haline geldi. Peki 20,yüzyılda görülen pandemi virüsler hangileridir? Merak edilenleri Prof. Dr. Tan

Antibiyotiklerin yanlış kullanımı tedavide etkisiz kalınmasının yanında daha büyük bir sorunu da doğuruyor: Antimikrobiyal direnç!

Her yaştan kesimi özellikle de 0-2 yaş arası bebekleri tehdit eden, henüz önleyici ve tedavi edici bir aşısı olmayan RSV virüsü ellerde 4 saatten fazla, çevre yüzeylerde ise saat

Pek çok hastalık ellerimiz üzerinden bizlere bulaşır. Özellikle gün içinde okullarda kalabalık bir ortamda vakit geçiren çocuklarımız bu nedenle sık sık rahatsızlanır.

Virüslere karşı vücudun direncini arttırmak için bağışıklık sistemini güçlendirmemiz gerekiyor. Bağışıklık sistemimizin virüslere karşı nasıl çalıştığını Acıbadem Üniversitesi Tı

Yaz ishalleri, 6-12 ay arasında en sık olmak üzere 0 – 5 yaş arası çocuklarda görülüyor. Çünkü bu yaşta bağışıklık sistemi tam olarak gelişmiyor.

Bir yaşın altındaki çocuklarda zatürre hayati önemdedir. Bu çocuklarda sadece ateş bile zatürreye işaret edebilir.

Grip virüsüne karşı korunmak ve hastalığın yayılmasını engellemek için en etkili yöntem grip aşısı yapılmasıdır.

Can kaybına varan sonuçlara yol açan gripten korunmak için alınması gereken önlemler çok basit ama çok da etkili ve hayat kurtarıcıdır.

Grip, genelde kendi kendine düzelebilen bir hastalıktır. Dolayısıyla normal sağlıklı kişilerde endişe edilecek durumlara neden olmadan iyileşir.