Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : tuz

Çocuklarınızın sağlıklı gelişimi için tuz tüketimini dengeli bir şekilde yapmasını sağlamalısınız. Unutmayın, şekerli besinlerin içinde bile tuz var.

Tiroit hastalıklarında önemli olan kişinin ne kadar tuz tüketildiği değil tuzun içerdiği iyot miktarıdır.

Tiroit bezinin az çalışması durumunda görülen hipotiroidi, kalbin kasılma gücünde azalmaya neden oluyor. Kalp yetmezliği olan kişilerde ise yüksek tansiyon gelişimi görülebilir.

Kalp ve damar sağlığı için tuz tüketimini azaltmanın önemli bir adım olduğunu bilmeyen yok. Siz de ‘yemekleri tatsız, tuzsuz yeme’ fikrinden dolayı mı tuzu azaltamıyorsunuz? Bunu

Bazı yiyecekler var ki lezzetine karşı koyamıyorsunuz. Bunun bazı sebepleri var. Bağımlılık yapan bu yiyeceklere dikkat edin.

Artık siz de satın aldığınız paketli gıdaların etiketlerini okuyor musunuz? Bu alışkanlığınızın olması yararlı olabilir. Zira gıdaların etiketlerinde yazanlar size, sağlığınıza n

Yılın en çok özenilerek kurulan sofrası yılbaşıdır. Normalde daha fazla tüketim olan bu sofrada en çok yapılan hatalar nedeniyle ciddi sağlık sorunları görülebilir.

Günlük 150-300 mikrogram alınması gereken iyot, deniz ürünleri ve bazı sebzelerde bol miktarda bulunur. İyot eksikliği durumunda ise guatr ve hipotiroidi gibi hastalıklar görülür.

Günlük yaşantımızda yapacağımız birkaç küçük değişiklikle kansere karşı büyük kazanımlar elde edebiliriz.

Kronik hastalıklar yaşlılığın kaçınılmaz bir sonucu değil; çoğunlukla hareketsizlik, sağlıksız beslenme ve benzeri olumsuz faktörler nedeniyle görülürler.

Yüksek tansiyon, belirti vermeden beyin, böbrek ve kalp gibi organlarda hasara neden oluyor. Bu nedenle yüksek tansiyon belirtilerini bilmenizde fayda var.

Önemli bir probiyotik olan turşu özellikle kışın en çok tükettiğimiz fermente yiyeceklerden biri. Ancak kontrollü tüketilmesi gereken turşunun da evde yapılanı makbul.

Böbreklerimizin sağlığı, tüm vücut fonksiyonlarımızı doğrudan etkiliyor. Böbreklerimizin sağlığına gerekli özeni gösteriyor muyuz? Sorularımızı cevaplayarak kendinizi test edebil