Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : tansiyon

Dilaltı hapının sadece baş ağrısı, göğüs ağrısı, nefes darlığı gibi şikayetlerde ve büyük tansiyonun sıklıkla 180 değerini aştığı acil durumlarda kullanılması gerekir.

Türkiye’de her üç yetişkinden birinde görülen hipertansiyon her zaman gündemde olan bir sağlık sorunu.

Tiroit bezinin az çalışması durumunda görülen hipotiroidi, kalbin kasılma gücünde azalmaya neden oluyor. Kalp yetmezliği olan kişilerde ise yüksek tansiyon gelişimi görülebilir.

Sıcak havalar insan sağlığını da ciddi şekilde etkileyebiliyor. Özellikle kalp, hipertansiyon ve diyabet gibi rahatsızlığı olanlar için risk daha da büyük.

Kalp ve damar hastaları koronavirüs pandemisinde risk altındalar. Peki ama kalp ve damar hastalığı olan kişiler Covid-19 hastalığından nasıl korunmalı, nelere dikkat etmeli? İşte

Kalp ve damar sağlığı için tuz tüketimini azaltmanın önemli bir adım olduğunu bilmeyen yok. Siz de ‘yemekleri tatsız, tuzsuz yeme’ fikrinden dolayı mı tuzu azaltamıyorsunuz? Bunu

Kışın özellikle kuru baklagil yemekleriyle birlikte yenilen turşu, içerisindeki sodyum nedeniyle ölçülü tüketilmesi gereken bir lezzet. Probiyotik kaynağı ev turşusunun ise fayda

Yılın en çok özenilerek kurulan sofrası yılbaşıdır. Normalde daha fazla tüketim olan bu sofrada en çok yapılan hatalar nedeniyle ciddi sağlık sorunları görülebilir.

Kabuklu yemişlerin en çok posa içerenlerinden biri olan bademi çiğ tükettiğinizde pek çok faydasını göreceksiniz.

Gelişme çağında çocuklar sürekli ve yavaş şekilde büyüyor. Sağlıklı bir büyüme için de dengeli ve düzenli beslenme en önemli faktör.

Yazın buzlu suyun sizi rahatlattığınızı düşünebilirsiniz. Ama kalbiniz için bir tehdit olabilir.

Kalbinize iyi bakmak için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Kalp sağlığınız için bu önerileri dikkatle okuyun.

Kalp ve damar hastalıklarının yaygınlaşmasında sağlıksız yaşam önemli bir etmendir. Bazen farkında olmasanız da yaptığınız bu yanlışlar kalbinize ve damarlarınıza zarar verir.

Kış mevsimi soğuk hava ile birlikte kalbinizi yorabilir. Kan akımının değişkenlik gösterdiği soğukta kalbiniz düzgün çalışamayabilir.

Kalbinizi sağlıklı beslenerek koruma altına almanız mümkün. Bu beslenme şeklinde 10 besine yer açın.

Nedeni belirlenemeyen ani işitme kayıplarında birtakım virüsler, kabakulak, kızamık, rubella ve sfiliz de rol oynayabiliyor.

Kanserden korunmada pek çok etken önem taşıyor. Bunlar arasında beslenme de bulunuyor.

Müzik, yüzyıllar öncesinde bir tedavi şekli olarak da sağlıkta kendine yer edinen müzik tansiyona ve kalp sağlığına iyi geliyor.

Diyabetiniz varsa doktor kontrolü asla aksatılmamalı ve tüm hayat diyabetin gerekliliklerine göre düzenlenmelidir.

Gün geçtikçe kalp hastalıkları görülme oranı tüm dünyada artıyor. Ölüm nedenlerinin arasında birinci sırada yer alan kalp hastalıklarından korunmak için bu kurallara dikkat edin.

Böbreklerimizin sağlığı, tüm vücut fonksiyonlarımızı doğrudan etkiliyor. Böbreklerimizin sağlığına gerekli özeni gösteriyor muyuz? Sorularımızı cevaplayarak kendinizi test edebil

Nefis bir fincan Türk kahvesi keyif vermenin yanı sıra sağlığınıza da katkıda bulunur. Diyabetten kalbe, Alzheimer'dan tansiyona Türk kahvesinin faydaları…