Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : stres

Çocuklarda uykusuzluk çocuğun sağlıklı gelişimini de etkileyen önemli bir sorundur. Bu durum ebeveynleri de sıkıntıya sokabilir. Uykusuzluğun arkasında başka sağlık sorunları da

Fizyolojik olarak pek çok sonuç doğuran menopozun psikolojik etkileri de büyüktür. Pek çok kadın bu dönemde depresyon, sinirlilik ve yalnızlık hissedebilir.

İltihabi ve kronik bir hastalık olarak bilinen ülseratif kolit, stres kaynaklı alevlenebiliyor. Özellikle erkeklerde görülen bu hastalığın tedavisi öncelikle ilaçlarla yapılır.

Koronavirüsle birlikte pek çok çalışan eşler evlere kapandı ve tartışmalar da arttı. İşte bu tartışmaların nedenleri ve başa çıkma yolları.

Bacak damar tıkanıklıklarının çok büyük bir kısmı, aynı kalp damarlarında olduğu gibi, damar sertliğine bağlıdır.

Bayramda çıkacağınız tatilde memleketinize ya da deniz tatiline mi gideceksiniz. Nereye giderseniz gidin sağlığınıza dikkat edin, bayram tatiliniz zehir olmasın.

Uzun süreli kaygı durumu stresi beraberinde getirir. Stres ise bağışıklık sistemini düşüren etmenlerden biridir. “Sorunları düşünme, unut gitsin” demek yerine stresle baş etmeyi

Yapılan bilimsel çalışmalara göre koronavirüs (Covid 19) yaşlılar ve kronik rahatsızlığı olanların yanı sıra 50 yaş üstü erkeklerde ciddi sonuçlar doğurabiliyor.

Stresin başınıza bela olduğu gerçek. Alzheimer hastalığının oluşmasında bile rol oynuyor. Alzheimer stresli kişilerde daha çok görülüyor.

Okulun başlayacağı ilk gün çocuklar için zor bir gündür. Bu nedenle okulun açıldığı gün çocuğunuza destek olabillecek adımlar atmalısınız.

İyi ve kötü karnede ebeveynlerin nasıl bir tutum sergilemeleri gerektiği konusunda öneriler...

Anne babalarda çocuklarına ilişkin kaygı ve onların üzerinde yarattıkları baskı çocukta maalesef bazen o çok korkulan başarısızlığa sebep olabiliyor.

Alınabilecek basit önlemler ile kadınlarda sıklıkla görülen meme kanserinden korunmak mümkün olabiliyor.

Engelli çocukları olan aileler farklı sorunlarla mücadele etmek zorunda kalıyor.  Engelli çocuğa sahip ailelere önemli öneriler ve uyarılar...

Mide ağrısı sandığınız şey safra kesesi taşından kaynaklanıyor olabilir.

Sağlıklı bir yaşam için yapmamız gerekenlerin çoğunu aslında hepimiz biliyoruz. Stresten uzak bir yaşam, düzenli uyku, spor, beslenme... Peki bunlardan ne kadarına uyuyorsunuz?

Bazı kişiler dışarıdan bakıldığında daha az stresli görünebilir. Bu, o kişilerin stresi daha kolay yönetebildikleri anlamına gelir.

Bilmeden yaptığımız yanlışlar, bağışıklığımızı düşürebiliyor. Bağışıklığınızı güçlendirmek için yeterli bilgiye sahip olup olmadığınızı, testimizi cevaplayarak öğrenebilirsiniz.

Stres, kişinin yaşantısının her alanında kendini gösterebilen bir problem. İş yaşamı da bu alanlardan biri. İş yaşamımızdaki stresi kabul edip, kontrol altına alarak yönetebiliri

Günlük hayatta sık sık baş ağrısı ile karşılaşırız. Yarattığı etki ile gündelik işlerimizi bile yapamaz hale getiren baş ağrıları ile daha az karşılaşmak istiyorsanız bu uyarılar