Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kanser

Karın içine yayılmış tümörlerin son aşamasında devreye giren 'sıcak kemoterapi', hastaların yaşam süresini ikiye hatta üçe çıkarabiliyor.

Meme kanserinde erken tanı sayesinde her 8 kadından birinin hayatı kurtuluyor. Bu nedenle kendi kendinize yapabileceğiniz kontrolleri ihmal etmeyin.

Bazal, spinal hücreli ve melanoma olmak üzere üç tip cilt kanseri bulunur. Cilt kanserinde başarılı tedavi için erken teşhis büyük önem taşır.

Şeker tüketimi birçok önemli sağlık sorununa neden oluyor. Bu tehlikeleri bertaraf etmenin en güvenli yolu ise şekerden uzak durmaktan geçiyor.

Günümüzde sık görülen akciğer kanseri, tüm dünyada en çok yaşam kaybına neden olan kanser türüdür ve ileri aşamalara gelinceye kadar önemli bir belirtisi olmayabilir.

Geniz kanseri, diğer kulak burun boğaz hastalıkları ile benzer şikayetleri için kişinin sorunlarını önemsememesine ve doktora geç başvurmasına neden olur.

İştahsızlık, tedavi sırasında bazen de tedavi sonrasında en sık rastlanan sorundur. Bunun nedeni hastalığın tokluk hissine de neden olabilmesidir.

Medikal onkoloji, yalnızca kanserli kişilerin tedavisini değil, kanserden korunma, tarama, erken tanı alanlarını da kapsayan bir bilim dalıdır.

Mesane kanseri, mesanenin iç yüzeyini örten hücrelerin kontrolsüz bir şekilde çoğalarak sağlam dokuları ele geçirmesiyle gelişir.

Vücudumuzun en büyük organı olan derimizde sık karşılaşılan bir belirti olan kaşıntı geçmemekte inat ediyorsa doktora giderek ardında yatan nedeni öğrenmeniz gerekiyor.

Kanlı meme başı akıntısının en sık rastlanan nedeni ise intraduktal papillom olarak öne çıkıyor.

Meme kanserinde kalıtsallığın yanı sıra pek çok risk faktörü bulunur. Bu faktörleri bilip göz önünde bulundurarak kontrollerinizi sıklaştırıp tedbir alabilirsiniz.Cinsiyet: Meme

Meme kanseri tedavisi sırasında cerrahi seçenek diğerlerine oranla öne çıkar. Özellikle erken teşhis durumlarında ameliyat tercih edilir.

Prostat bezi büyüdüğünde idrara çıkma yolunu (üretra) daraltır ve tuvalete çıkma sırasında güçlükler ortaya çıkar.

Spor sonrası kas ağrısının dışında yer alan kas ağrıları farklı sorunlardan kaynaklanabilir. Bu nedenle kas ağrılarınızı ihmal etmeyin.

Endometrium kanseri, uterus kanseri, endometrial kanser gibi farklı isimlerle anılan rahim kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden biridir.

Teknoloji ve sağlık alanındaki gelişmeler, çağımızın yaygın görülen kanserlerinden olan prostat kanserinde de etkisini gösteriyor.

Kanser tedavisine başlandıktan sonra ağız içine yönelik herhangi bir tedavi şansı bulunmuyor. Bu nedenle mevcut sorunların kanser tedavisi öncesinde çözülmesi gerekiyor.

Kanser hastalığı ile yaşamak zorunda kalan kişiler ağır bir psikolojik baskı altında kalır. Bu strese teslim olmayıp mücadele etmek mümkün. İşte o mücadele yöntemleri…

Testis kanseri, belirtileri bilinip dikkate alındığında erken fark edilerek tedavi edilebilen bir kanser türü.

Kanser hastalarının rahatsızlığının evresi ve tümör yerleşimine göre radyoterapi alıp almayacağına karar verilir.

Farklı kanser türlerinin tedavisinde yaygın bir şekilde uygulanan kemoterapi, nasıl uygulanır? Yan etkileri nelerdir? Kemoterapi alan hastalar nasıl beslenmelidir? Kemoterapi ile

Kanserlerin hayatınıza girmesinde önemli bir risk faktörü olan genetik mirasınızı inceleyerek çıkan sonuçlara göre tedbir alabilirsiniz.

Kanser tanısı alan kişilerde başlayan uzun tedavi süreci, yanında başka birtakım sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bu sorunların başında da beslenme geliyor.

En önemli sağlık sorunlardan biri olan kanser oluşumunda da beslenme şekli, önemli bir yer tutuyor.

Sağlık için tüketilen besinlere özen gösterilmeli ancak hastalıklar döneminde bağışıklık sistemini de güçlendirmek için beslenme daha çok dikkat edilmeli.

Günümüzde giderek yaygınlaşan kansere karşı yanlış yaşam alışkanlıklarımızda bazı değişiklikler yaparak riski azaltmak mümkün.

Tüm kanserlerin içerisinde görülme sıklığı açısından her biri yüzde 3’ün altında kalan ama son yıllarda artışa geçen kanser türlerini şöyle sıralayabiliriz.

Günlük yaşantımızda yapacağımız birkaç küçük değişiklikle kansere karşı büyük kazanımlar elde edebiliriz.

HPV virüsünün neden olduğu rahim ağzı kanseri nedeniyle her yıl 250 bin kadın hayatını kaybediyor. Oysa rahim ağzı kanserinde testlerle erken teşhis mümkün.

Kalın bağırsak yani kolon kanseri Türkiye’de en fazla rastlanan kanser türeleri arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Kanser hastalarının en önemli sorunlarından biri de yaşadıkları ağrılardır. Gelişen tıp teknolojisi ve yeni ilaçlarla artık bu mücadele daha başa çıkılabilir bir noktaya gelmiş d

Midede yanma ,baskı, dolgunluk, bulantı, kusma gibi belirtilere neden olan ülser yarattığı ağrı ile kişinin yaşam kalitesini ciddi derecede etkiler.

Onkoloji hastalarının koronavirüse karşı bağışıklık sistemlerini güçlü tutabilmeleri için bu kurallara dikkat etmeleri gerekiyor.

Kadınlarda görülen kanser türleri son yıllarda hızla artış gösteriyor. Bu hastalıklarla mücadele etmek için düzenli jinekolojik muayeneler büyük önem taşıyor.

Orta ve ağır derecede uyku apnesi olan kişilerde kanser gelişimi ve kansere bağlı can kayıpları 2.5- 5 kat artıyor.

Sinsi ilerlediğinden kolay fark edilemeyen Hepatit C, tedavi edilmediği takdirde siroz ve karaciğer kanserine neden olabiliyor.

İshal, hepimizin zaman zaman karşılaştığı ancak pek de önemsemediğimiz bir sağlık sorunu. Oysa ishalin altındaki neden büyük önem taşıyor.

Sigara, asbest gibi akciğer kanserine neden olan etkenlerden uzak durarak ve bazı basit tedbirlerde bu hastalıktan korunabilirsiniz.

Akciğer kanserinin görülme sıklığındaki artışın nedenleri arasında başta sigara tüketimi olmak üzere, çevre kirliliği ve havadaki kanserojenler yer alıyor.

Görülme sıklığına rağmen hayati riski diğer kanser türlere göre daha düşük olan rahim kanseri daha çok menopoz sonrası dönemde ortaya çıkıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre Türkiye’de yılda 30 bin kişi mide kanseri tanısı alıyor. Mide kanserine neden olan önemli faktörlerden biri ise sağlıksız beslenme.

Kanserden korunmada pek çok etken önem taşıyor. Bunlar arasında beslenme de bulunuyor.

Kanser tedavisinde kullanılan yeni yöntemlerde kanserin moleküler yapısı temel alınıyor. Bu sayede tedavi başarı oranları giderek yükseliyor.

İnsanoğlu, teknoloji ve tıp dünyasındaki gelişmeler ile kansere karşı koymaya devam ediyor. Bu sayede kanser tanısı konan kişi sayısı artmasına rağmen hayatta kalma oranı da gide

Erkek kanserlerinin görülme oranları artıyor. Bunun nedenleri ise insan ömrünün uzaması ve gelişmiş cihazlar sayesinde erken tanının daha fazla konulması.

Kanserlerin hayatımıza girmesinde önemli bir risk faktörü olan genetik mirasınızı öğrenerek bu doğrultuda tedbir alabilirsiniz.

Kansere karşı süper bir besin olmadığını bilerek, besinleri doğru tüketmenin yollarını öğrenin.

Kızartma, meyve-sebze tüketmeme, posaya yer açmama… Hastalıkları aslında kendimiz çağırıyor olabiliriz.

Tükettiğimiz gıdaların sağlığımız için ne kadar faydalı ya da zararlı olduğunu hiç düşündünüz mü? Beslenme şekliniz aslında sağlığınıza yaptığınız bir yatırım.

Kanser, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam tarzı, genetik özellikler, çevresel faktörler ve stres derken hızla artıyor.

Rahim ağzı kanseri kadınlar arasında ikinci sıklıkta görülen kanserdir. Her yıl dünya genelinde 500 bin yeni olgu ortaya çıkmaktadır.

En sık görülen kanserler arasında üçüncü sırada yer alan bağırsak kanserleri (kolorektal kanserler) ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor.

Kanserle mücadelede genel tedavinin ayrılmaz bir parçası olan psiko-onkolojik tedavi hakkında bilmeniz gerekenler.

Kanserle mücadelede radyoterapi ve kemoterapi dışında kişinin kendi bağışıklık sistemi de tedavi amacıyla kullanılabiliyor.

Meme kanseri kadınlar arasında çok yaygın bir kanser türü olmasına rağmen toplumda bu rahatsızlıkla ilgili yanlış bilgiler dillendirilmeye devam ediyor.

Kadın kanserleri arasında yüzde 16 görülen meme kanserinde moleküler biyolojinin gelişmesiyle tedaviler umut veriyor.

Meme kanserine yönelik kulaktan kulağa yayılan yanlış bilgiler nedeniyle yapılan hatalar yaşamsal öneme sahip olan erken tanıyı geciktirebiliyor.

Kanser konusunda immünoterapi ve hedefe yönelik tedaviler ile biyolojik tedavi alanlarında önemli gelişmeler yaşanıyor.

Elektromanyetik uyarılar çocukların büyümesinde önemli olan ve uykuda, karanlıkta salgılanan melatonin hormonu eksikliğine neden oluyor.

Pek çok kişinin korktuğu hastalık kanser, bazı kişilerde fobiye dönüşebiliyor. Kanser korkusu olarak bilinen 'karsinofobi'den korunabilirsiniz.

Yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyen lenfödem sorunu ile her 4 meme kanseri hastasından biri karşılaşıyor.

Çocukluk çağı kanserlerinin erken evrede teşhisi çok önemlidir. Bunu yapmanın en kolay yolu ise belirtileri bilmekten geçer.

Amerikan Kanser Derneği, kanser nedeniyle olan can kayıplarının yüzde 35’inin diyetsel faktörlere bağlı olabileceğini tahmin ediyor.