Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kalp sağlığı

Endokarditin klinik belirtileri kalpteki enfeksiyonun olduğu bölge ve bakterinin tipine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Ramazan’da kalp hastaları daha da dikkatli olmalıdır. Yeme düzeninin değiştiği Ramazan’da kalbinizi koruyacak bu önerileri mutlaka okuyun.

Ramazan Bayramı oruçsuz ilk gün. “Nasıl olsa bayram” diyerek beslenmede ölçüyü kaçırmayın, kalp sağlığınızı tehlikeye atmayın. Kalbinizi koruyacak bu 10 öneriyi uygulayın.

Kalp sağlığını korumak için kolesterole dikkat etmelisiniz. Gün içinde tükettiğiniz tüm besinleri şimdi bir hatırlayın ve yanlış olduğunu düşünüyorsanız, yarın güne daha sağlıklı

Fizyolojik ve çevresel faktörlerin neden olduğu sağlık sorunları kadınlar ve erkeklerde aynı şekilde seyretmeyebiliyor. Buna verilebilecek en iyi örnek ise kalp-damar hastalıklar

Menopoz sadece sıcak basması ve regl kesilmesi değildir. Menopozun kalp sağlığı üzerinde de pek çok etkisi vardır.

Kalp krizi diyabet, tansiyon gibi hastalıklarla doğrudan ilişkilidir. Kalp krizinde risk oluşturan hastalıklar ve detayları yazımızda…

Uyku kalbinizi de korur. Uyku bozukluğu durumlarında nabız ve kan basıncı ani değişeceğinden kalp krizi riski artar.

Kalp damar hastalıkları artık genç yaşlardan ileri yaşlara kadar herkesi vuruyor. Kalp sağlığınızı çocukluktan itibaren korumak bu nedenle çok önemli.

Kalp damar hastalıklarının sadece erkeklere özgü olduğu düşünülür. Ayrıca kalp damar hastalıklarının sadece ileri yaştaki kişileri vurduğu düşünülür. Ancak bu hastalıkların kadın

Kalp hastalıkları farklı organlarda belirti verebilir. Kalbinizin sağlığı gözlerinize yansır. Kalp hastalıkları gözlerde bazı sorunlara yol açabilir.

Basit yaşam değişiklikleri ve tedbirlerle kalp sağlığınızı korumanız mümkün. Kalp sağlığı ile ilgili bazı soruların yanıtlarına ulaşabilirsiniz.

Kalp hastaları kış mevsimi gelince kalplerini daha çok koruma altına almalı. Kışın kalp sağlığını korumak için bu önerileri mutlaka okuyun.

Ailenizde kalp problemi olan kişi olmasa bile kalp sağlığınız için mutlaka kontrole gidin. Özellikle bu 11 hatadan birini bile yapsanız kalbinizi tehdit edersiniz.

Kalp sağlığınızla ilgili kulaktan dolma bilgilerle hatalar yapabilirsiniz. Özellikle kalp damar hastalığınız varsa bu hatalar ciddi sonuçlar doğurabilir.

Vücudumuzun büyük bir çoğunluğunu oluşturan suyu tüketmemizin bir nedeni de kalp sağlığımız. Günde en az 2 litre su içerek kalp krizine karşı önleminizi alın.

Kış mevsimi soğuk hava ile birlikte kalbinizi yorabilir. Kan akımının değişkenlik gösterdiği soğukta kalbiniz düzgün çalışamayabilir.

Kalp sağlığına dair bilgileriniz ne kadar doğru? Çevrenizden duyduklarınıza değil, uzmanların söylediklerine güvenin. Bu bilgileri mutlaka okuyun.

Türkiye’de kalp sağlığı ile ilgili yanlış bilinen onlarca bilgi mevcut. Özellikle bu 4 yaygın inanış kalp hastalıklarının teşhis edilmesine de engel oluyor.

Şehir hayatı sizi içten içe hasta edebilir. Kalbinize yük oluşturacak şehirdeki tehditleri öğrenip önleminizi alın.

Beslenme şekliniz kalp sağlığınız üzerinde de etkili. Özellikle mevsim geçişlerinde yorulabilecek kalbinizi bu besinlerle korumaya alabilirsiniz.

Yılın en eğlenceli zamanı kabul edilen yılbaşı, ziyafetlerin verildiği bir gece olarak bilinir. Ama kalbi de zorlayabilir.

Kalbinize iyi bakmanız için beslenmenize özen göstermelisiniz. İyi kolesterolünüzü yüksek, kötü kolesterolünüzü düşük tutarak kalp sağlığınıza yatırım yapın.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 100 bin kişinin ani ölümüne neden olan kalp damar hastalıkları sadece ileri yaştaki kişileri vurmuyor. 35 yaş altındaki kişileri de tehdit ediyor.

Kalp damar sağlığı için kolesterole dikkat etmek ilk basamak. Bunun için beslenmenizde yer vereceğiniz bazı besinler bulunur.

Kışın soğuk havalarda kalp damarları büzüşerek kalp krizi riski artar. Bu nedenle kalbinize daha çok önem vermeniz gerekir. Özellikle bu 3 noktaya dikkat!

Kalp damar hastalıklarının teşhisinde detaylı bilgi sağlayan yöntemler bulunur. Geliştirilen cihazlarla uygulanan işlemlerle ilgili detaylar yazımızda…

Tüm dünyada önde gelen can kaybı nedenleri arasında başı çeken kalp hastalıkları günümüzde hızla yaygınlaşıyor. İşte bilmeniz gereken kalp hastalığı belirtileri...