Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : kalp

AORT damarı, insan bedeninin en önemli damarlarından biridir. Aort üzerinde olabilecek olumsuzluklar yaşamsal önemdedir.

Kalplerinin bir tarafı gelişmeden doğan çocuklar erken teşhis edilip doğru bir teknikle ameliyat edilirse, hayat boyu kontrolleri de düzenli yapılırsa, kaliteli ve uzun bir yaşam

Doğuştan gelen hastalıkların erken fark edilmesi tedavi anlamında büyük önem taşır. Kalp sağlığı konusunda sık karşılaşılan doğuştan gelen hastalıklar, kalp gibi hayati bir organ

Kalp krizi can kaybına varan önemli sonuçları ile ciddi bir rahatsızlık. Oysa alabileceğiniz bazı basit tedbirlerle kalp krizi riskinizi azaltabilirsiniz.

Sıklıkla ileri yaşlarda görülen kalp ritim bozuklukları 20’li yaşlarda da görülmeye başlandı. Bunun temel nedeni ise zayıflama tutkusu.

Kalbiniz için hangi tür sporu yapabileceğinizi biliyor musunuz? Spor yapmaya önce merdivenleri inip çıkmaktan başlayın. İşte kalbiniz için ideal egzersizler ve süreleri…

Kalp kapakçıklarında görülen rahatsızlıklar kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde düşüren, önemli rahatsızlıklar arasında yer alıyor.

Artan sıcaklıklar, yeme içme seçeneklerindeki artışla da birleşince özellikle diyabet, hipertansiyon ve kalp damar sertliği gibi sorunları olanlar zor anlar yaşayabiliyorlar.

Nefes darlığı kişinin yaşam kalitesini ciddi şekilde etkiler. Nefes darlığı sorunu yaşıyorsanız bunun nedeninin mutlaka araştırılması gerekir.

Ramazan Bayramı oruçsuz ilk gün. “Nasıl olsa bayram” diyerek beslenmede ölçüyü kaçırmayın, kalp sağlığınızı tehlikeye atmayın. Kalbinizi koruyacak bu 10 öneriyi uygulayın.

Kalp ve damar sağlığı için tuz tüketimini azaltmanın önemli bir adım olduğunu bilmeyen yok. Siz de ‘yemekleri tatsız, tuzsuz yeme’ fikrinden dolayı mı tuzu azaltamıyorsunuz? Bunu

Beslenmenin doğrudan kalp sağlığını etkilediğini biliyor musunuz? Doymuş ve trans yağ tüketmek, fazla tuz, vb. gibi etmenler kalp damar sağlığının bozulmasına neden olur. Kalbini

Gelişme çağında çocuklar sürekli ve yavaş şekilde büyüyor. Sağlıklı bir büyüme için de dengeli ve düzenli beslenme en önemli faktör.

Spor, çocukların kalp sağlığını korumak için önemli bir etken. Bunun için ergenlik çağı da dahil çocuklar, her gün 1 saat fiziksel aktivitede bulunmalı.

Anne karnındaki bir bebeğin gelişimi sırasında kalbinde yapısal bozukluklar meydana gelebiliyor. Bu sorunlara transkateter yöntemi ile bebek doğar doğmaz müdahale edilebiliyor.

Hem Türkiye’de hem dünyada birincil ölüm nedeni olan kalp krizinde aile öyküsünün önemi büyük. Peki tek neden genetik mi? Kalp krizi riskleri yok edilebilir mi? Detaylar yazımızd

Mevsim geçişlerinde kalp hastalıkları görülme sıklığı artar. Solunum yolu enfeksiyonları sonucunda kalp nezlesi görülür.

Kalp rahatsızlıkları ile bayılma arasında yakın ilişki olduğunu biliyor muydunuz? Kimi zaman basit bir bayılma diyerek geçiştirdiğiniz bu sorun kalp hastalığının önemli bir belir

Kalp damar hastalıkları artık genç yaşlardan ileri yaşlara kadar herkesi vuruyor. Kalp sağlığınızı çocukluktan itibaren korumak bu nedenle çok önemli.

Kadın ve erkekler arasındaki biyolojik fark iki cinsiyetin kalbi için de geçerli. Peki kadın ve erkek kalbi hangi farklılıkları gösterir? Detaylar yazımızda…

Hassas bir organ olan kalbinize ne kadar iyi bakıyorsunuz? Sağlıklı bir yaşam kalp sağlığınız için elzem. Kalbinizi korumak için bu hayati 3 basit öneriyi okuyun.

Kalp damar sağlığınızı genlerinizin yanı sıra sizin de riske attığınızı biliyor musunuz? Sağlıksız bir yaşam artık çocukluk çağında bile kalp damar hastalıklarının görülmesine ne

Kalp hastaları kış mevsimi gelince kalplerini daha çok koruma altına almalı. Kışın kalp sağlığını korumak için bu önerileri mutlaka okuyun.

Ailenizde kalp problemi olan kişi olmasa bile kalp sağlığınız için mutlaka kontrole gidin. Özellikle bu 11 hatadan birini bile yapsanız kalbinizi tehdit edersiniz.

Kalp sağlığınızla ilgili kulaktan dolma bilgilerle hatalar yapabilirsiniz. Özellikle kalp damar hastalığınız varsa bu hatalar ciddi sonuçlar doğurabilir.

Vücudumuzun büyük bir çoğunluğunu oluşturan suyu tüketmemizin bir nedeni de kalp sağlığımız. Günde en az 2 litre su içerek kalp krizine karşı önleminizi alın.

Kalp ve damar hastalıklarının yaygınlaşmasında sağlıksız yaşam önemli bir etmendir. Bazen farkında olmasanız da yaptığınız bu yanlışlar kalbinize ve damarlarınıza zarar verir.

Kalp krizinde zamanında ve doğru müdahale hayat kurtarıyor. Bu nedenle kalp krizi geçiren kişiye yapılan ilk 2 saatteki müdahale çok önemli olup yaşama şansını da yükseltiyor.

Gündelik hayatta kalbinize ister istemez fazla yüklenebilirsiniz. Bu nedenle kalp damar hastalıkları riskine karşı bu 10 öneriyi uygulayın.

Kalp sağlığına dair bilgileriniz ne kadar doğru? Çevrenizden duyduklarınıza değil, uzmanların söylediklerine güvenin. Bu bilgileri mutlaka okuyun.

Özellikle kalp hastaları yazın kavurucu sıcaklarda kalbini korumalı. Peki nasıl? Detaylar yazımızda…

Türkiye’de kalp sağlığı ile ilgili yanlış bilinen onlarca bilgi mevcut. Özellikle bu 4 yaygın inanış kalp hastalıklarının teşhis edilmesine de engel oluyor.

Sıcak havalar yazın herkesi bunaltıyor. Ama kalp hastalarının üzerinde daha büyük bir yük yaratıyor. İşte bunun nedenleri ve kalbi korumanın yolları…

Aşkın sadece romantik bir durum olmadığını biliyor musunuz? Fizyolojik pek çok etkisi olan aşk ve sevginin sağlığımıza faydaları için bu yazıyı mutlaka okuyun.

Beslenme şekliniz kalp sağlığınız üzerinde de etkili. Özellikle mevsim geçişlerinde yorulabilecek kalbinizi bu besinlerle korumaya alabilirsiniz.

Müzik, yüzyıllar öncesinde bir tedavi şekli olarak da sağlıkta kendine yer edinen müzik tansiyona ve kalp sağlığına iyi geliyor.

Düzenli yürüyüş yapmak, kalp ve damar sağlığından psikolojiye kadar pek çok konuda insan sağlığına katkıda bulunur.

Kalbinizin sporun ne kadarını kaldırıp kaldıramayacağınızı biliyor musunuz? Spora başlamadan önce mutlaka kalp doktoruna gidin. Zira bazıları kalp hastalığının farkında olmayabil

Yüksek rakımlı yerlere çıkıldıkça oksijen seviyesi azalır ve soğuk havanın da etkisiyle kalp olumsuz etkilenir.

Yılın en eğlenceli zamanı kabul edilen yılbaşı, ziyafetlerin verildiği bir gece olarak bilinir. Ama kalbi de zorlayabilir.

Kanser gibi önemli hastalıklar nedeniyle ameliyata girecek yakınlarınıza bu şekilde destek olabilirsiniz.

Çağımızın önemli sorunlarından biri olan kalp krizi riski taşıyıp taşımadığınızı bu test ile kontrol edebilirsiniz.

Kalbinize iyi bakmanız için beslenmenize özen göstermelisiniz. İyi kolesterolünüzü yüksek, kötü kolesterolünüzü düşük tutarak kalp sağlığınıza yatırım yapın.

Türkiye’de her yıl yaklaşık 100 bin kişinin ani ölümüne neden olan kalp damar hastalıkları sadece ileri yaştaki kişileri vurmuyor. 35 yaş altındaki kişileri de tehdit ediyor.

Kalbimiz en önemli organımız… Kalbimiz durmadan bir sistem içinde çalışır ama bazen bazı sebeplerle yavaşlayabilir ya da hastalanabilir.