Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : hipertansiyon

Beyin kanaması ciddi sonuçlar doğurabilecek önemli bir rahatsızlık. Beyin kanamasına neden olabilecek riskleri bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Kalp krizi can kaybına varan önemli sonuçları ile ciddi bir rahatsızlık. Oysa alabileceğiniz bazı basit tedbirlerle kalp krizi riskinizi azaltabilirsiniz.

Diyabet hastalığınızı kontrol altına alamıyorsanız, ilaçlarınızı kullandığınız halde tansiyonunuz düşmüyorsa, gün boyu yorgunluktan şikayetçiyseniz uyku kalitenizi ölçtürmelisini

Böbrek hastalıkları, Türkiye’de her 6-7 kişiden birinde görülen ciddi bir sağlık sorunu. Bu nedenle kronik böbrek hastalığına karşı dikkatli olmalısınız.

Tiroit bezinin az çalışması durumunda görülen hipotiroidi, kalbin kasılma gücünde azalmaya neden oluyor. Kalp yetmezliği olan kişilerde ise yüksek tansiyon gelişimi görülebilir.

Artan sıcaklıklar, yeme içme seçeneklerindeki artışla da birleşince özellikle diyabet, hipertansiyon ve kalp damar sertliği gibi sorunları olanlar zor anlar yaşayabiliyorlar.

Kalp, tansiyon, diyabet, böbrek gibi kronik hastalığı olanlar oruç tutmalı mı ya da nasıl tutmalı? Uzmanlar ne öneriyor? Detaylar yazımızda…

Kalp ve damar hastaları koronavirüs pandemisinde risk altındalar. Peki ama kalp ve damar hastalığı olan kişiler Covid-19 hastalığından nasıl korunmalı, nelere dikkat etmeli? İşte

Kalp ve damar sağlığı için tuz tüketimini azaltmanın önemli bir adım olduğunu bilmeyen yok. Siz de ‘yemekleri tatsız, tuzsuz yeme’ fikrinden dolayı mı tuzu azaltamıyorsunuz? Bunu

Tuza düşkün müsünüz? Ama tuzun bir tuzak olduğunu unutmayın. Yediklerinizi lezzetlendirse de uzun vadede sağlığınıza ciddi zararlar verir. İşte bu nedenle tuzu azaltmanın yolları

Kışın özellikle kuru baklagil yemekleriyle birlikte yenilen turşu, içerisindeki sodyum nedeniyle ölçülü tüketilmesi gereken bir lezzet. Probiyotik kaynağı ev turşusunun ise fayda

Kalpten çıkan en büyük damar olan aortun, uzun süreli yüksek basınca maruz kalmasıyla iç cidarından başlayarak yırtılması ve duvar katlarının birbirinden ayrılmasına "aort diseks

Hamileliği etkileyen pek çok faktör vardır. Bazı etmenler anne adayının hatalı alışkanlıkları nedeniyle hamileliği riske atar. Hamileliğin sağlıklı olması için bu önlemleri alın.

Kalp damar hastalıkları Türkiye’de en yaygın görülen hastalıklar. Diyabet, yüksek tansiyon gibi kronik hastalıklar da kalp sağlığı için birer tehdit.

Kalp sağlığınız için beslenmenize özen gösteriyor musunuz? Kolesterol düzeyinizi kontrol altında tutup kalp sağlığınızı koruyun.

Sıcak ve nem yazın özellikle büyük şehirde yaşayan herkesi bezdirir. Ancak özellikle kalp hastaları için daha zorlayıcı ve tehlikeli olur. Kalbinizi yazın böyle korumalısınız.

Yaz aylarında sıcak hava ve klimaların yarattığı kuruluk ile tansiyon artışı nedeniyle burun kanamalarında artış görülür.

Hipertansiyon ihmal edilmesi halinde kişilerin yaşamını tehdit edebilecek derecede önemli bir rahatsızlıktır. Bu nedenle yazımızda belirttiğimiz hataları yapmayın.