Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : hipertansiyon

Uyku apnesi tedavi edilmemesi halinde önemli sorunlara neden olabiliyor. Uyku apnesinden bağımsız olduğunu düşündüğünüz pek çok rahatsızlığın arkasında uyku apnesi olabilir.

İdrardan kan gelmesi yani hematüri, bu olayı yaşayan pek çok kişi için endişe verici bir durumdur. Nedeni basit bir şey çıkabileceği gibi ciddi bir sorun da olabilir. Bu nedenle

Kronik hastalıklardan kalp ve damar hastalıkları yeni tip koronavirüs açısından risk grubunda yer alıyor. Peki Covid-19 bu hastaları nasıl etkiliyor, nasıl belirti veriyor? Tüm d

Koronavirüs kalp hastaları açısından ciddi bir tehdit çünkü hastaların yüzde 12'sinde kalbi tutarak ona zarar verebiliyor. İşte kalbinizi koronavirüsten koruma yolları...

“Kronik hastalığım var. Oruç tutabilir miyim?” diyerek ikileme düşebilirsiniz. Peki hangi kronik hastalığı olanlar oruç tutabilir? Tutabilenler hangi şartlarda oruç tutabilir? Me

Yemeğinize tuz koymuyor olabilirsiniz ama farkında olmadan tükettiğiniz gıdalarla ihtiyacınızdan fazlasını alabilirsiniz. Tuzu azaltmak için bu önerileri okuyun.

Basit kanamadan hayatı tehdit edebilecek durumlara kadar seyir izleyebilen burun kanamalarının ciddiye alınması gerekiyor.

Beslenmenin doğrudan kalp sağlığını etkilediğini biliyor musunuz? Doymuş ve trans yağ tüketmek, fazla tuz, vb. gibi etmenler kalp damar sağlığının bozulmasına neden olur. Kalbini

Maalesef hipertansiyonu olan pek çok kişi, sağlıklı yaşamı benimsemek bir yana, kendi doğrularına ya da kulaktan dolma bilgilere inanıyor. Bu da pek çok kötü sonucu doğuruyor.

Hamileliği etkileyen pek çok faktör vardır. Bazı etmenler anne adayının hatalı alışkanlıkları nedeniyle hamileliği riske atar. Hamileliğin sağlıklı olması için bu önlemleri alın.

Kalp damar hastalıkları Türkiye’de en yaygın görülen hastalıklar. Diyabet, yüksek tansiyon gibi kronik hastalıklar da kalp sağlığı için birer tehdit.

Kalbinize iyi bakmak için neler yapabileceğinizi biliyor musunuz? Kalp sağlığınız için bu önerileri dikkatle okuyun.

Tıp dilinde ‘tinnitus’ adı verilen ve ülkemizde her 100 kişiden 10’unda görülen kulak çınlaması bazen sanıldığı kadar masum olmayabiliyor

İlkbaharda görünen güneş yüzümüzü güldürür ama kalbimizi de zorlayabilir. Yaşanan ısı ve basınç değişimi ile birlikte kalp krizi riski artar.

Görülme sıklığına rağmen hayati riski diğer kanser türlere göre daha düşük olan rahim kanseri daha çok menopoz sonrası dönemde ortaya çıkıyor.

Meme kanseri alanındaki en yeni 4 gelişmeyi, meme kanseri konusunundaki önemli uyarıları ve önerilerimizi bu yazımızda okuyabilirsiniz.

Kronik hastalıklar yaşlılığın kaçınılmaz bir sonucu değil; çoğunlukla hareketsizlik, sağlıksız beslenme ve benzeri olumsuz faktörler nedeniyle görülürler.

Şeker hastalığı kontrol altına alınmadığı takdirde sağlığınız için büyük sorun teşkil eder.

Dikkat edilmemesi halinde vücudumuza önemli zararlar veren hipertansiyona karşı koyabiliriniz.

Yüksek tansiyon, belirti vermeden beyin, böbrek ve kalp gibi organlarda hasara neden oluyor. Bu nedenle yüksek tansiyon belirtilerini bilmenizde fayda var.

İnsan sağlığını ciddi şekilde bozabilen tansiyon hastalığına karşı risk altındaki kişilerin dikkatli yaşaması büyük önem taşır.

Renal Denervasyon çok sayıda ilaç kullanmasına karşın, sorun yaşamaya devam edenler için etkili bir yöntem.

Gün geçtikçe kalp hastalıkları görülme oranı tüm dünyada artıyor. Ölüm nedenlerinin arasında birinci sırada yer alan kalp hastalıklarından korunmak için bu kurallara dikkat edin.

Sağlıksız yaşam biçiminin en çok etkilediği organımız karaciğerdir. Güzel haber dikkat edilmesi halinde ise karaciğerin kendini hızla yenilemesidir.

Aort damarının yüksek basınca maruz kalmasıyla yırtılması ve duvar katlarının birbirinden ayrılmasına "aort diseksiyonu" adı verilir.