Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : grip aşısı

200’den fazla virüs çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarına yol açıyor. Üstelik bu virüslerin havaları soğuması veya çocuğun üşümesiyle ilgisi yok.

Her yıl pek çok insanı etkisi altına alan grip rahatsızlığı hamileleri de tehdit eder. Hamilelerin bağışıklık sistemi zayıf olduğu için gribe yakalanma konusunda daha fazla risk

Sonbaharda nemli havanın da etkisiyle alerjik sorunlar da daha fazla yaşanıyor. İşte sonbaharda artan alerjik sorunlara karşı dikkat edilmesi gerekenler...

Kış aylarında soğuk havaların da etkisiyle artan astım ataklarını doğru tedavinin yanı sıra basit önlemlerle kontrol altına almak mümkün.

Çoğu insanın önemsiz gördüğü grip hastalığı çocuklarda, kronik rahatsızlıkları olanlarda farklı komplikasyonlara neden olabiliyor.

Toplumda grip aşılarının gribe yol açtığıyla ilgili yanlış bir inanış bulunuyor. Oysaki grip aşısı ölü aşı olduğu için enfeksiyon gelişme riski barındırmıyor.

Grip, çeşitli nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış, genel sağlık durumu kötü olan kişilerde can kayıplarına bile neden olabiliyor.

Türkiye'de her yıl 9 bin insan gribe bağlı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybediyor ve 50 bini aşkın kişi hastanelere yatırılarak tedavi ediliyor.