Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : enfeksiyon

Viral farenjitlerde pastil, sprey ve ağrı kesiciler ile yumuşak sulu gıdalar önerilir. Bunların kullanılması ile kişi rahatlamaya başlar.

Emziren annelerde mastit (meme iltihabı) sıklıkla doğumdan hemen sonra görülebilir. Çoğunlukla antibiyotik ile tedavi edilebilen mastitlerin emzirme dışında gelişen türleri de me

Orta Doğu Solunum Sendromu yani kısa adıyla MERS, yavaş yayılmasına rağmen can alabilecek önemli sağlık sorunlarına neden oluyor.

Enfeksiyon hastalıklarını önemli ve tehlikeli dünyanın farklı yerlerine hızla yayılabilme özellikleridir. Ebola da bu hastalıklardan biri.

Hormonal nedenlerle görülen renksiz ve kokusuz vajinal akıntılar bir hastalığa işaret etmez. Enfeksiyondan kaynaklı vajinal akıntılar, sarımsı ve yeşil olup kötü koku yaratır.

Enfeksiyon hastalıkları bulaşıcı özellik gösterdiği için bu hastalıklardan korunmanın en kolay yolu hijyene dikkat etmek ve temastan kaçınmaktır.

Yeni tip koronavirüs olarak bilinen Covid-19’un (2019-nCoV) görülme oranı dünyada artarken kimler daha riskli grupta yer alır? Hamileler bu gruba girer mi? Gebelikte koronavirüs

Yaşam kalitemizi düşüren, bizi hem sosyal hayatımızdan hem işimizden alıkoyan grip gibi enfeksiyon hastalıklarından büyük oranda korunabiliriz.

Sonbahar, hastalıklar için alarm zamanıdır. Etrafınızda dolaşan mikroplara karşı önleminizi almanız önemli.

Sonbahar, mevsim geçişi nedeniyle hastalıkların kapınızı sık sık çaldığı bir dönemdir ve bundan en çok çocuklar etkilenir.

Enfeksiyonlardan korunmada bağışıklık sistemini güçlü tutmak işin sırrı. Bağışıklığınızı kuvvetlendirmek için beslenmeniz önem verin. Bağışıklık güçlendirici besinler yazımızda…

Koronavirüsten korunmak için sık sık ellerinizi su ve sabunla yıkıyorsunuz. Covid-19’a karşı el hijyeni sağlamak çok önemli. Ancak sıklıkla yıkadığınız elleriniz çatlayabilir, eg

Bahar geldi, havalar ısınmaya başladı. Yaz kapıda. Ama soğuk havaların hastalığı olarak bilinen akut farenjit, kendini unutturacağa benzemiyor.

Çocuklarda kök hücre nakli tedavisinin yarısını konjenital (doğuştan gelen) hastalıklar, diğer yarısını ise kanserler oluşturuyor.

Bahar aylarının tetiklediği enfeksiyon, alerji, astım, mide rahatsızlıkları ve bahar yorgunluğu gibi hastalıklara karşı baştan önlem alarak korunmak gerekiyor.

Antibiyotikler, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar alınan bir ilaç grubu.

Bağışıklığınızı güçlü tutmada sağlıklı beslenmenin rolü büyük. Soğuk algınlığı, grip ve enfeksiyonlara yakalandığınızda da yine bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hızlı iyileşe

Kışın enfeksiyonlardan korunmanın yolu bağışıklığınızı güçlendirmekten geçer. Bağışıklık sisteminizi de güçlendirmek için özellikle bu 3 besini tüketin.

Yuva ve anaokulu dönemindeki çocukların idrarı geldiğini söylemeye utandıkları için tutmaları, enfeksiyona neden oluyor.

Çocuğunuzun günlük hayatına dair bası basit adımlar atarak onun bu kış enfeksiyonlardan daha az etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

Pek çok hastalık ellerimiz üzerinden bizlere bulaşır. Özellikle gün içinde okullarda kalabalık bir ortamda vakit geçiren çocuklarımız bu nedenle sık sık rahatsızlanır.

Çocukta oluşan işitme kaybı erken evrede fark edilip tedaviye hemen başlanırsa yüzde 80’e kadar başarı elde edilebilir. Tedavi gecikirse başarı da düşer.

Çocuklarda iştahsızlık, hemen her anne babanın yakındığı ve çözüm bulmakta güçlük çektiği önemli problemlerden biridir.

Hayatının bir döneminde her iki kadından birinin kapısını çalan idrar yolu enfeksiyonu erkeklerde daha az görülüyor.

Çocuklarda görülen geniz eti büyümesi, ihmal edilmesi halinde çocuklarda gelişme geriliğine varabilen önemli sorunlara neden olabiliyor.

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte dışarıda daha fazla vakit geçiririz. Bu da bazı sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.

Yaz aylarında havuz ve denizle buluşmaların kadınlara enfeksiyon olarak geri döndüğünü biliyor musunuz? Yaz mevsiminde kadınlarda özellikle 4 enfeksiyon yaygın olarak görülür. Bu

Beta mikrobundan kaynaklanan bademcik iltihaplarında 10 günlük antibiyotik tedavisi uygulanması gerekir. Aksi takdirde, ileride romatizmal kalp hastalığı ya da nefrit oluşma risk

İhmal edilmesi halinde gelişme geriliği dahil birçok soruna yol açan geniz eti, gerektiğinde doktor tavsiyesi ile gecikmeden alınmalıdır.

İşitme kaybı kişileri sosyal yaşamdan uzaklaştırmanın yanı sıra unutkanlık, demans ve Alzheimer riskini artırma gibi sorunlara neden oluyor.

İşitme kaybı ortaya çıktıktan sonra üç gün içinde hekime başvurmak işitme kaybının kalıcı hale gelmemesi açısından büyük önem taşıyor.

Çoğu zaman basit bir nedenden kaynaklanan burun tıkanıklığı bazen önemli bir hastalığın habercisi de olabiliyor.

Bazı kişiler grip ve nezlenin aynı hastalıklar olduğu düşünür. Kimi belirtileri benzer olsa da grip ve nezle birbirlerinden farklı sağlık sorunlarıdır.

Grip, çeşitli nedenlerle bağışıklık sistemi baskılanmış, genel sağlık durumu kötü olan kişilerde can kayıplarına bile neden olabiliyor.

Kanser tedavisi sırasında ağız ve diş sağlığına yönelik tedaviler yapılamadığı için ağız ve diş sağlığına özel bir önem verilmesi gerekiyor.

Meme kanseri kadınlarda en çok görülen kanser türlerinden biri. Meme kanserine yakalanmamak ve onunla doğru mücadele edebilmek için doğru bilgilere sahip olmalısınız.

Ameliyattan önce sigara içmeye devam etmek, komplikasyon riskini artırıyor. 

Diyabetlilerin bağışıklığının güçsüz olması dış kulak yolundaki koruyucu faktörlerin ortadan kalkmasına neden oluyor.

Erken boşalma cinsel hayatın başlamasıyla birlikte görülebileceği gibi normal bir cinsel yaşantı sürdürürken, çeşitli nedenlere bağlı olarak sonradan da görülebilir. Aşağıdaki te

Uyku nedir? Uykunun vücudumuzun savunma mekanizması olan bağışıklık sistemine üzerine olan etkileri nelerdir? Tüm detaylar yazımızda…

Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hem hastalıklara daha az yakalanırsınız hem de hastalanmanız halinde daha çabuk iyileşirsiniz.

Ameliyat sonrası enfeksiyon belirtileri ve oluşan enfeksiyonun riskleri hakkında detaylı bilgiler edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz,