Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Yeni Hesap Oluştur.

Sağlık durumunuza ve ilgi alanlarınıza göre siteyi kişiselleştirmek için giriş yapın.

Şifremi unuttum
Giriş Yap

Henüz bir hesabınız yoksa hesap oluşturun

Sorularınız için bize bu numaradan ulaşabilirsiniz.

 444 55 44 ARA
BİLGİLERİNİZİ GİRİN SİZİ ARAYALIM
Adınız Soyadınız* Bu alan boş bırakılamaz.
Telefon numaranız* Bu alan boş bırakılamaz.
Etiket : öksürük

Vücut için bir savunma mekanizması olan öksürük, solunum sistemine yabancı ve zararlı cisimlerin alınmasını engelliyor. Fazla salgıyı havayollarından atarak akciğerlerin de korun

Başlangıçta tipik mevsimsel girip belirtileri gösteren Domuz gribi, ilerleyen aşamalarda daha ağır bir seyir izleyerek kişiyi yataklık edebiliyor.

Özellikle kış ayları öksürüğe neden olan pek çok rahatsızlık ile yüzleşme dönemleridir. Bu önlemlerle öksürüğün verdiği rahatsızlıklardan daha az etkilenebilirsiniz.

Öksürük genellikle üst ve alt solunum yollarındaki iritasyon sonucu görülür. Temelinde ise vücudun temizlik amacıyla yaptığı bir reflekstir.

Genel olarak üst solunum yollarıyla birlikte görülen öksürük, 3 haftadan uzun sürüyorsa dikkat! Öksürüğün en yaygın sebeplerinden biri reflüdür.

Nezle, mevsimsel grip, domuz gribi benzer belirtiler verse de aralarında bazı belirgin farklılıklar var.

Öksürük, çoğu zaman basit enfeksiyonlardan kaynaklansa da bazı önemli rahatsızlıkların belirtisi olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Üst solunum yolu enfeksiyonlarından kaynaklandığı düşünülen öksürük uzun süredir devam ediyorsa ve kronikleştiyse mutlaka araştırılmalı.

Sonbaharda hastalık kapınızı çalmadan bağışıklığınızı güçlendirin. Mevsim sebze ve meyveleri hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur.

Zatürre tüm dünyada ve ülkemizde en sık görülen ve en fazla ölüme neden olan hastalıkların başında gelir. Bu hastalığa hemen herkes yakalanabilir.

Her yaştan kesimi özellikle de 0-2 yaş arası bebekleri tehdit eden, henüz önleyici ve tedavi edici bir aşısı olmayan RSV virüsü ellerde 4 saatten fazla, çevre yüzeylerde ise saat

Kış aylarında hastalanan çocuklarınızın sağlığını düzeltmek için harcadığınız eforu çocuklarınızın hastalanmaması için harcayabilirsiniz.

Çocuklarda nezle, burun tıkanıklığı, boğaz enfeksiyonu gibi basit etkenler ve grip, kulak enfeksiyonu, krup, bronşit, zatürre, astım gibi daha ciddi solunum yolları hastalıkları

Nezle ya da gribe bağlanan ve çok da önemsenmeyen ses kısıklığının altında ses tellerinde polip veya nodülden reflüye kadar birçok neden yatabiliyor.

İhmal edilmesi halinde gelişme geriliği dahil birçok soruna yol açan geniz eti, gerektiğinde doktor tavsiyesi ile gecikmeden alınmalıdır.

Kış aylarının vazgeçilemez rutinlerinden biri de gribe yakalanmaktık. İşte kapınızı çalmayı bekleyen grip virüsleri...

Can kaybına varan sonuçlara yol açan gripten korunmak için alınması gereken önlemler çok basit ama çok da etkili ve hayat kurtarıcıdır.

Akciğer kanserinin görülme sıklığındaki artışın nedenleri arasında başta sigara tüketimi olmak üzere, çevre kirliliği ve havadaki kanserojenler yer alıyor.